Slim vergelijken. Zeker kiezen.

Wat betekenen Wh, Ah en Volt bij de accu van een elektrische fiets?

Wh geeft de totale energie-inhoud van de accu en bepaalt grofweg hoeveel kilometer je kunt rijden; Volt en Ah samen vormen die Wh (Wh = volt × ampèreuur). Kies op basis van Wh voor bereik (meer Wh = meer bereik), en kijk naar volt/Ah-combinatie voor laadtijd, gewicht en motorafstemming — bijvoorbeeld de TTGO (36V 20Ah ≈ 720 Wh) versus de KNAAP (960 Wh) laat zien dat hogere Wh meer praktische actieradius oplevert.

3 min leestijd
Bijgewerkt 11 mei 2026

Besproken producten

TTGO HZ-28ST Elektrische Fiets - 250W Motor - 36V20Ah Accu - Max Snelheid 25km/u - Max Bereik 80-120km - Shimano 7 Versnellingen - Wit - TTGO - €819,00

TTGO HZ-28ST Elektrische Fiets - 250W...

€819,00

Bekijk
ENGWE L20 Boost Elektrische fiets - Actieradius 120km - Verwijderbare batterij 48V13Ah - Motor 250W - Shimano 7 versnellingen - Mechanische Schijfremmen - 20 Inch Commuter E-Bike - Fatbike - Zwart - ENGWE - €1.149,00

ENGWE L20 Boost Elektrische fiets - Ac...

€1.149,00

Bekijk
KNAAP - BCN DEEP GREEN + KNAAP track & trace GPS - Elektrische fatbike - Rijklaar - 2 jaar garantie - Lid van RAI vereniging - KNAAP - €1.749,00

KNAAP - BCN DEEP GREEN + KNAAP track &...

€1.749,00

Bekijk
ENGWE L20 3.0 Pro Elektrische fiets - Actieradius 150km - Verwijderbare batterij 48V15Ah - Motor 250W - Shimano 7 versnellingen - Hydraulische schijfremmen - 20 Inch Commuter E-Bike - Fatbike - Goud - ENGWE - €1.699,00

ENGWE L20 3.0 Pro Elektrische fiets -...

€1.699,00

Bekijk
KNAAP - LON BLACK + KNAAP track & trace GPS - Elektrische fatbike - Rijklaar - 2 jaar garantie - Lid van RAI vereniging - KNAAP - €1.749,00

KNAAP - LON BLACK + KNAAP track & trac...

€1.749,00

Bekijk

Kort en praktisch: wat betekenen Wh, Ah en Volt?

Wh (wattuur) is de hoeveelheid energie in de accu: hoe meer Wh, hoe verder je normaal kunt rijden. Volt geeft de spanning van de accu en bepaalt samen met Ah hoe die Wh ontstaat. Ah (ampèreuur) is de capaciteit bij die spanning. Simpel voorbeeld: 48 volt × 13 ampèreuur = 624 wattuur; hetzelfde als 36 volt × 17,3 ampèreuur zou ook 624 wattuur zijn.

Hoe vertaalt dat zich naar bereik en gebruik?

Fabrikant‑actieranges laten vaak zien wat die energie in de praktijk betekent. De TTGO heeft een accu van ongeveer 720 Wh en krijgt volgens de gegevens een actieradius van ongeveer 100 tot 150 km; de ENGWE L20 Boost levert 624 Wh met een vergelijkbare opgegeven actieradius; de KNAAP heeft 960 Wh en de fabrikant geeft ook hoog bereik aan. Belangrijk: overlap in opgegeven actieradius komt vaak voor — rijstijl, ondersteuningstand, gewicht en terrein bepalen in de praktijk het verschil.

Waarom volt en Ah ook belangrijk zijn, niet alleen Wh

Twee accu’s met dezelfde Wh kunnen anders aanvoelen. Een hogere voltwaarde bij dezelfde Wh betekent lagere stroom (ampères) voor hetzelfde vermogen, wat invloed kan hebben op efficiëntie en belasting van de controller en motor. Daarom zie je verschillende combinaties in de praktijk: de ENGWE L20 3.0 Pro heeft bijvoorbeeld 48 volt × 15 Ah = 720 Wh, net als de TTGO met 36 volt × 20 Ah ≈ 720 Wh. Voor jou als koper betekent dit: vergelijk niet alleen Wh, maar let ook op accupositie (in frame, aan frame, achterdrager), want dat beïnvloedt gewicht en rijgedrag.

Wanneer kies je welke accu voor jouw situatie?

  • Dagelijkse korte ritten (tot ±40 km per dag): een accu rond 600–720 Wh is vaak ruim voldoende, bijvoorbeeld de ENGWE L20 Boost (48V13Ah / 624 Wh) — compacter en vaak lichter.
  • Lange tochten of weinig laadmogelijkheid: kies meer Wh, bijvoorbeeld de KNAAP BCN DEEP GREEN met 960 Wh voor meer marge tussen opladen.
  • Wil je balans tussen power en laadtijd: merken met ~720 Wh zoals de TTGO of de ENGWE L20 3.0 Pro geven veel flexibiliteit en hebben tegelijk redelijke laadtijden en gewicht.

Praktische checks voordat je koopt

Controleer altijd: de opgegeven Wh, of de accu uitneembaar is, de accupositie (in frame/aan frame/achterdrager), en de garantieperiode. In onze selectie is de accu van de TTGO in het frame geplaatst, de ENGWE-modellen hebben de accu aan het frame, en de KNAAP gebruikt een accu op de achterdrager; garantie varieert ook per model. Vergelijk daarnaast de opgegeven actieradius met jouw typische ritten en houd rekening met factoren zoals gewicht, terrein en ondersteuningstanden.

Concrete volgende stap

Maak eerst een lijst van je dagelijkse en incidentele ritten (afstand, heuvels, bagage). Vergelijk die afstanden met de Wh‑waarden en accupositie van de modellen hierboven; kies bij twijfel voor de hogere Wh voor meer marge. Wil je direct de beste opties zien, kijk dan naar onze topselectie.

Waar moet je op letten?

De belangrijkste criteria op een rij.

1

Kies op bereik

Kies een accu met meer Wh als je vaak lange ritten maakt of weinig kunt opladen — meer Wh betekent in de praktijk meer kilometers.

2

Let op volt × Ah

Vergelijk Wh en kijk naar de volt/Ah-combinatie: dezelfde Wh kan uit verschillende volt/Ah-combinaties bestaan met andere gevolgen voor laadtijd en motorbelasting.

3

Accupositie telt mee

Als je veel moet tillen of vaak door bochten rijdt, kies een accu in het frame of aan het frame in plaats van op de achterdrager voor beter gewichtsgemak.

Veelgemaakte fouten

Voorkom deze missers bij je aankoop.

Juiste interpretatie van fabrieksactieradius: veel modellen met verschillende Wh geven overlappende actieranges; fabrikanten rekenen vaak onder ideale testcondities.

Alleen naar Ah kijken is misleidend: Ah zegt niets zonder de voltwaarde; 20 Ah bij 36 V geeft andere energie dan 20 Ah bij 48 V.

Welk type past bij jou?

Herken je situatie en zie direct welke keuze het beste aansluit.

Woon-werk forens

Dagelijkse rit van 20–50 km, veel stadsverkeer, opladen thuis mogelijk

de ENGWE L20 Boost + omdat de 48V13Ah‑opstelling (624 Wh) voldoende bereik biedt zonder onnodig extra gewicht.

Weekendtochten en zwaardere belading

Langere ritten, soms bergachtig of met bagage, weinig laadmogelijkheden onderweg

de KNAAP - BCN DEEP GREEN omdat de 960 Wh accu meer marge geeft voor langere afstanden en extra belasting.

Wil je de beste opties vergelijken?

Bekijk de top 10